5199 Sayılı Kanuna göre American Staffordshire yasağı.

Topluluğumuza Hoşgeldiniz
Bize katılmak ister misiniz? Hemen şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol
  • Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
23 Haz 2020
4
4
3
Arkadaşlar merhaba, bu konuyu an itibari ile 9.565TL idari para cezası aldığımdan dolayı açıyorum, bu aşamaları size anlatacağım.
İlk öncelikle Tarım Orman Bakanlığından bir grup polis ve veteriner eşliğinde evime geldi, köpeğin Pitbull olduğunu ve teslim etmem gerektiğini söyledi, bu durumda ben köpeğin Amstaff olduğunu Secere belgesinin de olduğunu söyledim, karşılaştığım manzara şuydu, 5199 (14) Fıkrasına göre Pitbull Terrieri ve melezleri kanunu kapsamında bunların içerisinde, British Staffordshire köpeklerininde yer aldığı istediği kadar şecere(SCR) belgesi olduğunu bundan dolayı köpeği vermem gerektiğini söylediler, evladımı hiçbir şekilde vermedim, ve vermediğime dair sorumluluğu üzerime aldım, ardınan 15 gün geçmesiyle birlikte on bin türk lirası kadar ceza tebligatı evime geldi, bu durumda tabiki Emsal mahkemeye itiraz için 15 gün geçmeden dava açmamız gerek, şimdi köpeğin Secere belgesini vs. hepsini topluyorum mahkemeye itirazı yarın başlatacağız, bu durumda gelişmeleri sizinle paylaşacağım, ve tekrardan ne yapmam gerektiğine dair fikri olan arkadaşları yoruma bekliyorum.

23 Haz 2020
4
4
3
++Ankara üniversitesi veteriner hekimliği dekanı ile görüştüğümde şu an da yasaklı ırklara dair komisyon kararının covid19'dan dolayı ertelendiğini ama eli kulağında olduğunu, aslında AmericanStaffordshire terrierlerinin de yasaklı olduğunu bu kanun çerçevesinde bilgilendirdi, ama kanunda yazmadığı için ve zamanında KIF International ve KIF Türkiye de bu köpeklere Secere verip yarışmalara katmış, ve desteğini vermesiyle birlikte 2018 de desteğini çekmiş ve artık secere çıkartmamasından dolayı oradan da darbe aldıklarını söyledi, daha önce bu tür dava kazanan bir kaç kişinin dava eki elimde var itiraz süresi boyunca her şeyi kayıda geçireceğim, bunlar sadece hocamızın söyledikleri, ve kendileri TBMM'de yasaklı ırk ve koruma kanunu için yasa tasarısı sunan hakem heyetinden hocalarımız. Şu an da aktif olarak kanunda yasak mı değil mi bilemem, hayvanları koruma kanunu kapsamında American staffodshire terrieri yazmıyor Pitbull Terierri ve melezleri diyor (Bu melezler kapsamında staf ve britshin olduğunu belirtilmediği ve yasak olmadığını göz önünde bulundurarak cezaya itiraz edeceğim) Fikirleriniz nelerdir?

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
501
164
43
l) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek. Kanun bu ben burda american staffordshire terrier yada İngiliz staffordshire bull terrier yazdığını görmüyorum. Köpeğiniz a Class Secereli ise köpeğinizin pitbull olmadığını belgeleyin.

23 Haz 2020
4
4
3
Ben zaten yarın davamı açmaya gideceğim, köpeğimde B sınıfı secere mevcut, 2 soy öncesini gösteriyor, global soy kinetik soy kütüğü vs vs. 5199 Sayılı kanunda Pitbull Terrieri yasak diyor, fakat benim kaydım da tutanağı American Staffordshire terrieri olarak tutulmuş, gelen ceza da Pitbull türü köpek beslemekten dolayı şu kadar para cezası diye gelmiştir. 1.Secere Belgesi 2.Daha önce bu tür davaları kazanan insanların dava örneği ve kararı 3.Köpeğimin pitbullara oranla hiçbir şekilde agresyon göstermediği ve bu kanun kapsamında Amstaff yazmadığını gelen veterinerlerin köpeğimi muayene etmeden görmeden direkt tutanak tuttuklarını vs sunacağım avukatım aracılığı ile, gelişmeleri buradan paylaşırım; Fakat KİF'in sitesine girerseniz bağlı derneklerden American Staffordshire Terrieri Kinetik Derneği başkanı İlker Örkmez bey ile görüştüm, kendileri bana artık KİF'in hiçbir şekilde destek vermeyip staffları ortada bıraktığı, ve 2018 de güncellenen tasa ile bunlara Staffordshire ve Britishin de eklendiğini söyledi, doğal olarak herkes bilmiyor çünkü kanun güncellenmedi ve paylaşılmadı bunun için yüksek istisna mahkemesinde davamız hala sürüyor cümlelerini söyledi.

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
501
164
43
2018 de hiç birşey eklenmedi o bir yalan. Mahkemede american staffordshire terrierin pitbull olmadığına dair belge alındı üst mahkeme devam ediyor.

American Staffordshire Terrier Irk Derneği

American Staffordshire Terrier Irk Derneği

Bu Site American Staffordshire Terrier Irk Derneği tarafından desteklenmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
383
Kullanıcılar
1,162
Son üye
semihdkmn

Sponsorlu