Ucuza Pitbull

Topluluğumuza Hoşgeldiniz
Bize katılmak ister misiniz? Hemen şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol
  • Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
502
164
43
Öne çıkan konu #1
UCUZA PİTBULL

Pit staff,American staff pitbull şeklinde ilanlar görüyoruz.Daha American Staffordshire terrier ile APBT farklı iki tür olduğu anlayamayan bir insan nasıl bir yetiştirici olabilir ki ? Boyuna,kilosuna hiç bir ırk standartına bakmadan kulakları kesiliyor ve alın size pitbull. Türkiye'de öyle bir algı oluşmuş ki vahşi duran,kulakları kesik olan her köpeğe pitbull deniyor.Dişiye erkeğe bakılmadan,kan hattı bilinmeden çiftleştiriliyorlar.Aslında insanlar biraz araştırsa baksa o satılan pitbulların aslında American Pitbull Terrier olmadıkları,kırma pitbullar oldukları anlaşılacak.

American Staff Pitbull mudur ?

Ucuza pitbull varmı ? 300-500 Liraya pitbull alınır. Çoğu pitbull sayfalarında 300-500 liralara pitbull aranıyor. Amaç ucuza pitbull almak. Bu paralara satan satıcılar olduğu için arkadaşlarımız bi hevesle alıyor.Çünkü her yavru küçükken sevimlidir ve bekliyorlar ki büyüyünce o gördükleri güzel pitbullar gibi olsun.Sonrasında aradan 3 ay geçiyor, 5 ay geçiyor ve hayal kırıklığı.Hiç kafasında düşündüğü gibi olmayan belkide kardeş çiftleşmesiyle(YASAK) olmuş bir köpek.Sonra şu şekilde yazılar görüyoruz.Köpeğinin resmini paylaşıyor ve soru:Bunun cinsi nedir ? Elinde hiç bir Şecere belgesi olmadığı için,köpeğinide tam pitbulla benzetemediği için yeni bir ilan açılıyor.Hüsran.. YER SORUNUMDAN DOLAYI KÖPEĞİMİ SAHİPLENDİRMEK İSTİYORUM.

Köpeklerde Secere,Şecere,SCR Nedir ?

Şecere,bir kağıt parçası değildir.Köpeğinizin 3 kuşak öncesine ve isterseniz daha öncesine kadar ırk garantisini gösterir. Bu yüzden merdivenaltı üretimlerden yeni dostlar sahiplenmek yerine Türkiye'de derneği olan,bununla ilgili Dünya çapında yarışmaları olan,Türkiye'de yasaklı ırk sınıfına girmeyen American Staffordshire Terrier sahiplenin.Elinizde belge olsun,mikroçipli,KİF'e kayıtlı bir köpeğiniz olsun.Bu işi gerçekten hakkıyla yapan doğru yerlerden,KİF'e kayıtlı yetiştiricilerden şecereli köpek alın.

American Staffordshire Terrier Özellikleri
Yetiştiriciler

1521549234959.png
1521549435768.png
1521549519865.png

Son düzenleme:

brsrgn

Yeni Üye
31 Ocak 2018
22
16
3
Selam,
yazdıklarınız çok doğru. Sağlıklı ve doğru bir seçim için Şecere şart. Aklıma takılan bir konuyu da fırsat bu yazayım diyorum. AST'lerin pitbull olmadığını biliyorum. Daha önce İlker bey ile de konuştum. O da sağolsun baya bir anlattı durumu. AST'lerin yasaklı olmadığını ancak barınaklar vb. tarafından bilgisizlik sebebi ile böyle değerlendirilebildiğinden de bahsetti. Sonrasında gidip bir iki barınak ile görüştüm. Hepsi AST, STBT gibi ırkları pitbull ile aynı değerlendiriyor.

AST sahiplenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Ancak, farz edelim ki, böyle haksız bir durumla karşılaştım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? AST'nin yasaklı olmadığını kanıtlayacak bir bilgi, belge var mıdır?

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
502
164
43
Selam,
yazdıklarınız çok doğru. Sağlıklı ve doğru bir seçim için Şecere şart. Aklıma takılan bir konuyu da fırsat bu yazayım diyorum. AST'lerin pitbull olmadığını biliyorum. Daha önce İlker bey ile de konuştum. O da sağolsun baya bir anlattı durumu. AST'lerin yasaklı olmadığını ancak barınaklar vb. tarafından bilgisizlik sebebi ile böyle değerlendirilebildiğinden de bahsetti. Sonrasında gidip bir iki barınak ile görüştüm. Hepsi AST, STBT gibi ırkları pitbull ile aynı değerlendiriyor.

AST sahiplenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Ancak, farz edelim ki, böyle haksız bir durumla karşılaştım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? AST'nin yasaklı olmadığını kanıtlayacak bir bilgi, belge var mıdır?
Merhabalar,

Tabiki var.Elinizdeki şecere belgesi köpeğinizin AMERİCAN STAFFORDSHİRE TERRİER olduğunun kanıtıdır. Türkiye'de pitbull ırkının şeceresi yoktur ve yasaklıdır.Ayrıca yavrunuzu alırken size köpeğinizin pasaportu verilmektedir.Burda köpeğinizin KİF'e bağlı olduğu numara yani köpeğinizin mikroçip numarası yazmaktadır.Şunuda yeri gelmişken söyliyeyim Dünya'da en fazla yarışmaya giren ırk yani en fazla ilgi gören ırk American Staffordshire Terrier'dir.

brsrgn

Yeni Üye
31 Ocak 2018
22
16
3
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi daha iyi anladım durumu. (y):)

Bu arada belirtmem gerekir ki, ırk bazlı yasaklama son derece saçma... Tüm dünyada bazı yerlerde böyle saçma yönetmelikler geçiyor. Bildiğim kadarı ile de yapılan araştırmalarda, bu tarz yasal kısıtların ısırma istatistiklerinde bir değişiklik/azalma sağlamadığı görülüyor. Umarım Türkiye de en kısa zamanda bu anlamsız ırk bazlı yasaktan vazgeçer. Asıl önemli olan insanları eğitmek.

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
502
164
43
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi daha iyi anladım durumu. (y):)

Bu arada belirtmem gerekir ki, ırk bazlı yasaklama son derece saçma... Tüm dünyada bazı yerlerde böyle saçma yönetmelikler geçiyor. Bildiğim kadarı ile de yapılan araştırmalarda, bu tarz yasal kısıtların ısırma istatistiklerinde bir değişiklik/azalma sağlamadığı görülüyor. Umarım Türkiye de en kısa zamanda bu anlamsız ırk bazlı yasaktan vazgeçer. Asıl önemli olan insanları eğitmek.
Bu yüzden aslında tüm ırkların serbest ama hepsinin mikroçipli olması gerekiyor ki herhangi bir durum olduğunda mikroçip numarası ile köpek sahibine ceza verilmeli.

İnşallah sizde iyi bir american staff sahibi olursunuz (y)(y)

goki_a

Yeni Üye
8 May 2018
7
6
3
Kuşadası
kesinlikle insanlar kulağı kesik her hayvanı Pitbull sanıyor, geçenlerde daha gördüm adam Amstaff almış kulağını da kestirmiş sordum neden diye cahil cahil 'e abi Pitbull ondan' diyor...:cautious::censored:

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
502
164
43
kesinlikle insanlar kulağı kesik her hayvanı Pitbull sanıyor, geçenlerde daha gördüm adam Amstaff almış kulağını da kestirmiş sordum neden diye cahil cahil 'e abi Pitbull ondan' diyor...:cautious::censored:
Olabildiğince insanları bilgilendirmeye çalışıyoruz ama herkes bi google açıp arastirmaktan aciz olunca yapacak bişey olmuyor.

3 Ara 2018
2
2
3
Bende bir american staff sahibi olmak istiyorum 16 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bu ırka ayrı bir ilgim var gerek asilliği olsun gerek dostluğu çok ilgimi çekiyor. Sizce yaşımın bir etkisi olurmu ve bana çıkartıcağı herhangi bir sıkıntı olurmu ve nereden sağlıklı ve belgeli bir american staff sahibi olabilirim. Cevabınızi bekliyorum.

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
502
164
43
Bende bir american staff sahibi olmak istiyorum 16 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bu ırka ayrı bir ilgim var gerek asilliği olsun gerek dostluğu çok ilgimi çekiyor. Sizce yaşımın bir etkisi olurmu ve bana çıkartıcağı herhangi bir sıkıntı olurmu ve nereden sağlıklı ve belgeli bir american staff sahibi olabilirim. Cevabınızi bekliyorum.
Merhabalar

Öncelikle hoşgeldin kardeşim.Keşke herkes senin gibi araştırsada biraz doğru bilgi edinip secereli,senin deyiminle belgeli orjinal bir köpek alsa.Sorduğun soru öncelikle çok kapsamlı onu söyliyeyim.Ben american staff sahibi olmanda yardımcı olurum fakat ailenin bakacağının onayını alırsam eğer.20-22 Yaşlarından aşağı kişilere köpek sahiplendirmiyoruz.Bu sadece yaşla alakalı da bir durum değil eğer bakacağına inanmıyorsak köpek sahiplendirmiyoruz.Forumda çokça konu var okuyup bilgi edinebilirsin.Sorduğun sorunun cevabı aslında senin ne kadar tecrübeli ve ne kadar sorumluluk sahibi olduğunla alakalı kısaca özetleyecek olursak.

3 Ara 2018
2
2
3
Merhabalar

Öncelikle hoşgeldin kardeşim.Keşke herkes senin gibi araştırsada biraz doğru bilgi edinip secereli,senin deyiminle belgeli orjinal bir köpek alsa.Sorduğun soru öncelikle çok kapsamlı onu söyliyeyim.Ben american staff sahibi olmanda yardımcı olurum fakat ailenin bakacağının onayını alırsam eğer.20-22 Yaşlarından aşağı kişilere köpek sahiplendirmiyoruz.Bu sadece yaşla alakalı da bir durum değil eğer bakacağına inanmıyorsak köpek sahiplendirmiyoruz.Forumda çokça konu var okuyup bilgi edinebilirsin.Sorduğun sorunun cevabı aslında senin ne kadar tecrübeli ve ne kadar sorumluluk sahibi olduğunla alakalı kısaca özetleyecek olursak.
Abi ailem köpek bakım işine pek sıcak bakmıyor ya sadece sevip uzak durma taraftarı oldukları için köpeklerin bakımı ile ben ilgileniyorum genellikle,sorumlu davranıcağıma ve ilgimi hiç kesmiyeceğime emin olabilirsiniz .Ben çok içine kapalı biriydim ve dostumla beraber bunu değiştirebileceğimi düşünüyorum bir sırdaş olabilmesini istiyorum Bu bambaşka bir sevda benim için cevapladığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

starboard

Administrator
Yönetici
16 Ara 2017
502
164
43
Amerikan staffordshire de bir pitbull türüdür açin tarihçesini okuyun ingiltereden Amerikaya nasil geldigini ve nasil bir degisime ugradigini
American staffordshire terrier bir pitbull türü degildir. American Pitbull terrier ve American staffordshire terrier benzer özellikleri olsada birbirinden farklı ırklardir. Hele ki Türkiye'de bi bakiyorsunuz 50kg köpeğe de pitbull diyorlar, 30kg köpeğe de pitbull deniyor. Orjinal pitbull apbt dir. Türkiye'de bir kaç tane var zaten bakılması da yasak. Bu yüzden biz Dünya federasyonu olan FCI bağlı orjinal a class secereli safkan american staffordshire terrier yavru veriyoruz.

17 May 2019
1
0
1
Merhabalar

Öncelikle Merhabalar
Yaş 20 american staff blue nose yavru sahiplenmek istiyom veya almak güvenilir bir siteye benziyo dışarıya güvenmediğim için bekledim şimdiye kadar yardımcı olur musunuz.

American Staffordshire Terrier Irk Derneği

American Staffordshire Terrier Irk Derneği

Bu Site American Staffordshire Terrier Irk Derneği tarafından desteklenmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
385
Kullanıcılar
1,166
Son üye
öner

Sponsorlu